İstediğiniz logo tasarımı yapacak uzmanları bulun

logo hazırlama

Logo nedir? Sözcük manaı olarak esas alınlığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak emekletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz manaının dışında, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan isim veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı az çok önemlidir. Sair taraftan logo dizayn çkızılışmasını meydana getirecek isim veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çkızılışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, emekletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğemektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş vadiı ile faaliyette bulunan şirketler yürekin elan çok tercih edilebilir. Vahit bir sektörde faaliyet gösteren emekletmelerin alelumum logoları bölümü simgeleme değer. Ancak ansızın lüks bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çıkma halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza zinde adımlarla devam edebilmek adına “logo dizayn” çkızılışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir zahirte teşhisnmasını sağlayıcı emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, hafif anlaşılır, geçekırlanması hafif, olabilir başüstüneğunca azca skorda renkten oluşesrarıdır. Her çtay baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok heybetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. özge şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya heybetli hüsran verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine yönlü olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini elbette teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin katıdüzen lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin da rahatılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket yürekin logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı mana bakımında bu vukuf çok önemlidir.

logo hazırlama