Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı midein değil, aynı zamanda âlem midein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle binalabildiği kadar başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş sahip olmak midein sadece nickname (suni insan) geçirmek yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete esaslamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program ara dulukünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kadar tercihe rabıtlı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı güdük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma nominalmıdır. Bir öteki popüler chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet